دورکاری

با وجود پیشرفت سریع تکنولوژی و گسترش وسایل ارتباطی، حضور این تجهیزات در زندگی ما روز به روز پر رنگ­‌تر می‌شود. 

 وسایل ارتباطی پیشرفته آن‌چنان پیوندی با زندگی ما برقرار کرده که گاه تصور زندگی بدون آن‌ها غیر‌ممکن است. امروزه ما این امکان را داریم با استفاده از تکنولوژی به زندگی،کار و فعالیت‌های خود سرعت ببخشیم.

 

امروز که پاندمی کرونا که بی شک همه ی اقشار جامعه و همچنین تمام مشاغل را با خود درگیر ساخته، دو سوال در ذهن هر مدیری متبادر می شود:

  • آیا رفت و آمد کارمندان را در محل کار و شرکت کار درستی است؟
  • انجام امور مجموعه و  همزمان کاهش ریسک ابتلای کارمندان به کووید 19 چگونه امکان‌پذیر است؟

در چنین موقعیتی است که فناوری اطلاعات قدرت واقعی خود را نمایان می سازد تا با استفاده از امکانات موجود، موارد فوق را مرتفع نموده، بر بستر دورکاری هم امکان مراجعه کمتر را به کارمندان داده و هم اطمینان خاطر مدیران از امنیت اطلاعات و انجام کارهای جاری را فراهم آورد.

در این صورت هم کارمندان و هم مدیران می‌­توانند به راحتی و با ریسک کمتری به کار خود مشغول بوده و با تیم کاری و مشتریان در تعامل باشند.

 دورکاری چیست؟

دورکاری را به زبان ساده می‌توان امکان انجام فعالیت شغلی کارمندان از راه دور با حفظ بالاترین سطح امنیت دانست.

بدیهی است در دورکاری باید تمهیدی اندیشید که پاسخگویی و انجام کارها بدون کوچکترین خللی انجام پذیرد.

همچنین مدیران باید بتوانند بر روند انجام امور کنترل کامل داشته باشند.

تاریخچۀ دورکاری

از اواخر سالهای 1970، وقتی که ریز رایانه‌ها و مودم‌ها در دسترس عموم قرار گرفتند، رویای کار از راه دور به شکل کاملتری به حقیقت پیوست.

جک ام نیلز که در از او با عنوان پدر دورکاری نیز یاد می‌شود، اولین کسی بود که به صورت رسمی به تحقیق در این خصوص پرداخت و اندیشه دورکاری در دهه 1970 برای نخستین بار از سوی او مطرح شد.(ویکی پدیا)

آیین‌نامه دورکاری

به اعتقاد کارشناسان، افزایش روزافزون مسافرتهای درون شهری، ترافیک سنگین صبحگاهی و عصرگاهی، افزایش هزینه های رفت و آمد افراد از محل کاربه خانه و بالعکس، ایجاد آلودگی به ویژه در شهرهای بزرگ، اتلاف زمان و انرژی افراد برای رسیدن به محل کار از جمله موضوعاتی است که طبق آن ایده های دور کاری مطرح شده است.

بر همین اساس، وزرای عضو کمیسیون اموراجتماعی و دولت الکترونیکی در خرداد ماه سال جاری و بنابه پیشنهاد معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور و به استناد اصل 138 قانون اساسی ،با هدف افزایش بهره وری، انعطاف کاری و کاهش حجم رفت وآمد کارمندان دولت و اثرات جانبی آن، آیین نامه دورکاری را مصوب کردند ومتعاقب آن کلیه دستگاههای اجرایی دولتی موظف شدند به منظور توسعه دولت الکترونیکی، فعالیتهای مربوط به مشاغل عمومی و اختصاصی را احصا و ازطریق دورکاری انجام دهند.

تصورات رایج اشتباه در مورد دورکاری

زمانی که صحبت از دورکاری می‌شود معمولا همه ما تصور می کنیم دورکاری یعنی آزادی کامل و انجام دادن کارها با فراغ بال!

می توان گفت شما فیریلنسری یا آزادکاری را با دورکاری اشتباه گرفته اید!

در دورکاری کاربران موظند مطابق تعهد خود به سازمان و طبق مقررات سازمان، گویی در محل کار حضور دارند، به انجام تعهدات خود بپردازند.

حتی می توانند جهت پاسخگویی مشتریان و یا پیگیری امور جاری، شبکه شرکت و همچنین داخلی های سازمانی خود را در محل دورکاری همانند دفتر سازمان و با امنیت کامل در دسترس داشته باشند.

مدیران نیز می‌توانند بر تمام فرآیند انجام کارهم و همچنین اجرای تعهدات کاربران نظارت کامل و دقیق داشته باشند.

در مطلب آینده به شما خواهیم گفت برای پیاده سازی دورکاری به چه زیرساختی نیازمندید.

ما تخصصی‌ترین تیم مشاوره را برایتان در نظر گرفته ایم.

مشاوره تخصصی